اخبار کرونا در کانادا و ایرانیان کانادا

 

Cheap ads in Canada - banner ads just 2 dollar for each day. order banner ads in all of the pages of Canada-Iran.com just 2 CAD for one day.

بهترین سایت رزرو هتل Hotel در آسیا - هتل ترکیه - هتل تایلند و هتلهای سراسر جهان با تخفیف ویژه تبلیغ ایرانیان کانادا در سایت نیازمندیهای اینترنتی کانادا ایران روزانه فقط 2 دلار. درج آگهی ارزان در تورنتو - اتاوا و تمام شهرهای کانادا بصورت آنلاین تبلیغ ایرانیان کانادا در سایت نیازمندیهای اینترنتی کانادا ایران روزانه فقط 2 دلار. درج آگهی ارزان در تورنتو - اتاوا و تمام شهرهای کانادا بصورت آنلاین
سرویس طراحی سایت به زبان فارسی، فرانسه و انگلیسی در کانادا برای بیزنس های ایرانی ساکن کانادا کرونا در کانادا ایرانیان کانادا اخبار کانادا اخبار کرونا در کانادا و ایرانیان کانادا                    80x80
طراحی سایت در کانادا برای بیزنس های ایرانی ساکن کانادا
مارس 5, 2020
شهروند کانادایی – چین و آمریکا
ژوئن 22, 2020
اخبار کرونا در کانادا - نخست وزیر کانادا - مرز کانادا و امریکا کرونا در کانادا ایرانیان کانادا اخبار کانادا اخبار کرونا در کانادا و ایرانیان کانادا                660x480

اخبار کرونا در کانادا - نخست وزیر کانادا - مرز کانادا و امریکا

اخبار کرونا در کانادا – نخست وزیر کانادا – مرز کانادا و امریکا

تاکنون چند نمونه مثبت از ابتلا به کرونا در کانادا دیده شده که بیشتر آنان مسافرانی از ایران بوده اند. در همین راستا صفحه رسمی توصیه‌های مسافرتی وزارت خارجه کانادا در توییتر به شهروندان کانادایی که در ایران هستند هشدار داد پیش از انکه راه های خروج از ایران محدودتر شود از این کشور خارج شوند و همزمان لینکی از مقررات و راهنمایی‌های کنسولی برای شهروندانی که به ایران سفر کرده یا قصد سفر به این کشور را دارند منتشر کرده است.

تعداد بسیار زیادی شهروند ایرانی-کانادایی در شهرهای بزرگ کانادا چون تورنتو، مونترال، ونکوورو اتاوا زندگی می‌کنند و بسیاری از آنها به طورپیاپی بین دو کشور در آمد و شد هستند.

و چند مدت پس از آن اعلام شد سوفی گریگوری ترودو همسر نخست وزیر کانادا به بیماری کرونا دچار شده است که در عین حالی که باعث تاسف است اما احتمالا عمق تاثیر ایرانیان در لایه های قدرت در کانادا را نشان می دهد!

پس از ابتلای همسر جاستین ترودو، نخست وزیر به همراه همسرش به قرنطینه رفتند و بورس کانادا هم مثل بیشتر کشورها با بحران نگرانی از کرونا روبرو شد.

کرونا و ایرانیان کانادا

ویروس کانادا تنها ایران و ایرانیان داخل کشور را به هم نریخت، بلکه برنامه های های از پیش برنامه ریزی شده ایرانیان ساکن کانادا را هم لغو کرد. برنامه هایی همچون جشن چهارنشبه سوری، جشن نوروز، جشن تیرگان و احتمالا سیزده به در در کانادا

ایرانیان کانادا با راه انداختن چندین کمپین، از برگزارکنندگان برنامه‌های نوروزی خواسته اند که نسبت به لغو برنامه‌ها اقدام کنند. علی احساسی، نماینده ایرانی مجلس کانادا با اشاره به این موضوع گفت همه جامعه ایرانی در کانادا و به خصوص شهر تورنتو نسبت به این رویداد مسئولانه عمل می‌کنند.

تسهیلات ویژه اقامت و پناهندگی کانادا

اداره مهاجرت کانادا شرایط جدید را برای ان دسته از ایرانیان که در پروسه اقامت کانادا و یا پناهندگی کانادا هستند را در نظر گرفت.

این تسهیلات بدلیل محدودیت سفر بدلیل ویروس کرونا در کشورهایی همچون چینف کره و به تازه گی برای ایرانیان نیز در نظر گرفته شده است.

زیرا این دسته از متقاضیان نگران این هستند که این محدودیت سفر باعث از دست رفتن فرصت لازم برای پی گیری و تکمیل پرونده اقامت و یا پناهندگی ایشان شود و د راین راستا اداره مهاجرت کانادا اعلام کرد که این شرایط ویژه و محدودیت در سفر که خارج از کنترل آنهاست، در نتیجه زمان بیشتری برای تهیه و ارسال مدارک به ایشان داده خواهد شد. به بیان دیگر به همه پرونده های ناقص که بدلیل مشکل کرونا کامل نشده اند یک فرصت ۹۰ روزه داده شده و تا تکمیل پرونده بسته نخواهند شد.

نکته مهم دیگر اینکه اگر اقامت PR شما تایید شده، اما بدلیل مشکلات ناشی از ویروس کرونا دچار محدودیت سفر شده اید و امکان سفر به کانادا را ندارید لازم است که پیش از پایان زمان مقررشده و با استفاده از فرم انلاین IRCC شرایط خود را شرح دهید و همچنین به محض امکانپذیر شدن سفرتان، موضوع را دوباره گزارش دهید تا دستورات لازم برای از سرگیری دوباره شرایط اقامت دائم شما به جریان بیفتد.

همچنین اگر دانشجویا نیروی کار ایرانی هستید که بدلیل پایان ویزای قصد ترک کانادا را داشتید، اما بدلیل محدودیت های ایجاد شده برای سفر به کشورهایی که بیماری کرونا شیوع زیادی داردف می توانید درخواست داده و ویزای خود را تمدید نمایید.

کمک دولت کانادا به مردم برای مقابله با کرونا

نخست‌وزیر کانادا، دولت‌ این کشور ۱۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار به‌عنوان کمک مستقیم به خانواده‌ها و کسب‌ و کارهایی که در نتیجه شیوع کرونا متضرر شده‌اند اختصاص داده است.

ترودو به خبرنگاران گفت: «در این شرایط سخت، هیچ کانادایی نباید نگران پرداخت اجاره یا خرید خوار و بار باشد.»

دولت کانادا همچنین بیش از ۳۸ میلیارد دلار نیز معافیت مالیاتی برای خانوارها و کسب‌و کارها در نظر گرفته است.  

ترودو همچنین گفت که دولت آماده انجام کارهای بیشتر است. البته از آنجا که این طرح کمکی اشاره ای به بازار سرمایه نداشت، شاخص بورس سهام کانادا شش درصد کاهش پیدا کرد و ارزش دلار کانادا به پایین‌ترین حد خود در دهه اخیر رسید.

تعداد مبتلایان به کرونا در کانادا بیش از ۶۰۰ نفر و تعداد جانباختگان ۹ نفر اعلام شده است.

بسته شدن مرز آمریکا با کانادا

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که مرزهای کشورش را با کانادا به علت همه گیری ویروس کرونا به صورت موقت بر روی سفرهای غیرضروری می بندد.

ترامپ در توئیتر نوشت: ما (واشنگتن و اوتاوا) توافق کردیم به صورت موقت مرز شمالی با  کانادا را بر روی آمد و شدهای غیرضروری ببندیم.  وی در این توئیت یادآوری کرد که روابط بازرگانی دویرفه تحت تاثیر این تصمیم قرار نخواهد گرفت.

کانادا - ایران
کانادا - ایران
تاره ترین اخبار و نیازمندی های ایرانیان ساکن کانادا در سایت www.Canada-Iran.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغ ایرانیان کانادا در سایت نیازمندیهای اینترنتی کانادا ایران روزانه فقط 2 دلار. درج آگهی ارزان در تورنتو - اتاوا و تمام شهرهای کانادا بصورت آنلاین Cheap ads in Canada - banner ads just 2 dollar for each day. order banner ads in all of the pages of Canada-Iran.com just 2 CAD for one day. تبلیغ ایرانیان کانادا در سایت نیازمندیهای اینترنتی کانادا ایران روزانه فقط 2 دلار. درج آگهی ارزان در تورنتو - اتاوا و تمام شهرهای کانادا بصورت آنلاین